Inmiddels is bekend dat er ontzettend veel kleding gemaakt en verspild wordt. We proberen ons steentje bij te dragen aan de kledingverspilling.
De kleding-weggeef-party
We verzamelen kleding en iedereen kan gratis kleding komen uitzoeken. Zo kan iedereen meedoen aan een verbetering van de kledingindustrie. Omdat het gezellig is; omdat het gratis is; en omdat we mensen leren kennen.
Hoe komen we aan de kleding?
Heel simpel, iedereen mag nette en schone kleding inleveren, voorafgaand aan de doorgeefparty.
Dan selecteren en ordenen we de kleding. Er is dames- en herenkleding in kleine en grote maten
Wat gebeurt er met de kleding die overblijft?
Die brengen we naar Leger des Heils of een ander goed doel.
Meer weten: spreek gerust iemand aan! >>
De Ketting-kledingruil – Clothing Loop
Via de Ketting-kledingruil kunnen mensen gemakkelijk kleding ruilen met anderen in hun eigen buurt. Het is leuk, gratis en duurzaam! Het idee is simpel: (grote) tassen gevuld met kleding reizen langs een route langs alle deelnemers in IJsselstein. Er zijn twee routes beide kanten op. Als je een tas thuis krijgt, is het tijd om te winkelen! Neem items die je leuk vindt en doe eventueel iets terug in de tas. Kleding moet de moeite waard zijn om door te geven. Deel als je dat wil een foto met je laatste vondst in de appgroep. Zo leuk om te zien waar spullen terechtkomen! Daarna breng je de tas naar de volgende persoon op de lijst. Niet alle deelnemers kennen elkaar, dus het draagt enorm bij aan het saamhorigheidsgevoel in de buurt.
>> Meer informatie over The Clothing Loop of tel: Dyana Loehr +31649424570
Geloof in IJsselstein
Geloof in IJsselstein is een christelijke gemeenschap in IJsselstein die een christelijke gemeenschap wil vormen in IJsselstein en die zichtbaar is voor onze stadsgenoten. Een gemeenschap die gastvrij is en openstaat voor anderen om Gods naam groot te maken en ruimte geeft aan hen die willen ontdekken wie God is. We geloven dat God ook hier in IJsselstein in de 21ste eeuw nog steeds het goede nieuws van Jezus wil delen met iedereen.
>> Meer informati over Geloof in IJsselstein Of tel: +31 6 42807484
Waarom mag de kledingindustrie gezonder worden?
- Er worden jaarlijks 80 miljard kledingstukken gemaakt waarvan 14 miljard kilo ongedragen wordt weggegooid!
- Een gemiddeld mens koopt 4 keer meer kleding dan 20 jaar geleden en gooit jaarlijks 34 kilo textiel weg. Is dit echt allemaal nodig?
- Miljoenen mensen, waarvan 215 miljoen kinderen (!) werken in moderne slavernij, zoals in de textielindustrie.
- De mode-industrie is de tweede grootste waterverbruiker ter wereld. Gemiddeld kost het maken van een spijkerbroek 8000 liter water en een katoenen t-shirt 2700 liter.
- De katoenproductie gebruikt grote hoeveelheden insecticiden, pesticiden en giftige stoffen waardoor bewerkers en naaiers ziek worden en een kortere levensverwachting hebben. Zo ook de leefomgeving met lokale bevolking en dieren.
- Op dit moment is er voldoende kleding op de wereld om zes (!) volgende generaties te kunnen kleden!